12°
dnes
30.3.2023
12°/12°
zítra
31.3.2023
Projít v létě centrem Olomouce od náměstí Republiky k Arcibiskupskému paláci - to je zážitek jen pro otrlé. Důvod? Zvýšená koncetrace opilých a žebrajících bezdomovců, kteří se zvláště v létě stahují k nedalekému dennímu centru Charity a obtěžují kolemjdoucí a turisty. Stížností přibývá, místní lidé už sepisují petici, olomoučtí radní chtějí situaci řešit přemístěním Charity z Wurmové ulice jinam. Charita s tím souhlasí, společně hledají vhodnou lokalitu i objekt.
Agresivita, drobné potyčky, znečišťování veřejného prostranství, konzumace alkoholu na veřejnosti - městší strážníci takové přestupky řeší denodenně, Vytipovaná místa kontrolují téměř nepřetržitě, dlouhodobý efekt ale nepřichází. Pan Štěrba pracuje nedaleko, parku na Arcibiskupském náměstí už se raději vyhýbá.
V Olomouci je podle hrubých odhadů kolem 600 lidí bez domova, z nich ale jen asi 250 bydlí skutečně na ulici, aniž by využívali služeb azylových domů.
Horní náměstí, radnice, orloj, Sloup Nejsvětější Trojice, Herkulova kašna, Moravské divadlo
interval obnovení 10s
Směrem na Novou Ulici je kvůli opravě tramvajové trati výluka tramvajové dopravy. Tramvaje č.6 a U nejedou. »
Chválkovická ulice má novou cyklostezku, která vede od online stezky u pevnůstky až ke křižovatce s ulicí Luční. »
Památka UNESCO - sloup Nejsvětější Trojice má svůj model, který přiblíží významnou památku nevidomým a slabozrakým »
Město na tři dny ovládne sport a to v rámci akce Sportuje celá Olomouc »