HC Olomouc
HC Olomouc

Mora - Kometa a oslava

Nahráno uživatelem oltv dne 17. 11. 2015

Vyprodaný stadion, přes 5,5 tisíce fanoušků v hledišti, velká chorea, retro dresy, hymna zpěváků v krojích, to byla důstojná kulisa slavnostního zápasu na počest 60-ti let olomouckého hokeje. Navíc do Plecharény přijela se svými fanoušky brněnská Kometa, takže moravské derby – co si přát víc. Pátek třináctého ale bohužel více svědčil hostům, kteří do zápasu vlétli hodně aktivně. Domácí nechtěli zústat pozadu, ale Mikušovi se překonat Čiliaka nepodařilo. V 9. minutě si domácí brankař příliš neporozumněl s obránci a bývalý olomoucký hráč Ostřížek se tak pohodlně mohl radovat s vedení brňanů. Domácí hokejisté nesložili zbraně, ale prosadit se podařilo až dvě minuty před koncem třetiny 1.pětce a to konkrétně Marku Lašovi, kterého ideálně našel Knotek. Přibližně v polovině utkání se opět radovali hosté, blízko branky Valenta trestuhodně ztratil puk a tak ulehčil práci Ostřížkovi, který přihrál nejproduktivnějšímu hráči Komety Janu Hruškovi a ten prostřelil Konráda. K dalšímu gólu přišli hosté opět velmi lacino a to když se po Kováčikově střele puk odrazil od zadního plexiskla a ocitl se přímo před Martinem Dočekalem, který ho bez problému uklidil do olomoucké branky. Také v úvodu třetí třetiny opět skórovali jenom hosté. Ve 43. minutě se po chybě v rozehrávce prosadil Burian a stanovil tak slavnostní účet na 4:1 ve prospěch brněnské Komety. Snaha Mory v závěru utkání vyústila pouze v Kafkovu tyčku, ale to na zvrat nestačilo. Moře se oslava příliš nevydařila a bohužel body nepřivezla ani z Chomutova, kde prohrála 2:0.